Chociaż bardzo wiele już się zmieniło w naszej mentalności, to ciągle spotykam się z lekceważącym podejściem do osób, które szukają pomocy dla siebie i swojego pupila u specjalisty. Często słyszę lekceważące „to przecież tylko pies”, „kot? kot ma problemy?”, „sam sobie nie poradzisz?”, etc. Niestety, często jest tak, że człowiek sam sobie nie poradzi. Mimo że przecież od zawsze ma psy/koty, wydaje się, że o psach/kotach wie się wszystko. Zapewniam, że nie wie się wszystkiego, a dodatkowym utrudnieniem są ciągle żywe mity na temat psów i kotów, ich sposobu postrzegania nas i świata, i metod docierania do nich. Naprawdę, warto, nawet jednorazowo wydać pieniądze, jednorazowo poświęcić swój czas na konsultację, na spotkanie z dobrym behawiorystą, by wiedzieć, gdzie się popełnia błędy, by wiedzieć, co zrobić, by zwierzak zmienił swoje kłopotliwe zachowanie.

Jestem do dyspozycji, jeśli potrzebujesz:
– pomocy w wyborze odpowiedniego psa/kota/innego zwierzaka dla rodziny
– pomocy we wprowadzeniu nowego zwierzęcia do domu
– pomocy w budowaniu więzi i zdrowych relacji z nowym psem/kotem

Oferuję również pomoc dla Opiekunów psów i kotów, które borykają się z problemami, takimi jak:
– lęki o różnym podłożu
– problemy separacyjne
– nadpobudliwość
– apatia, stany depresyjne
– agresja
– problemy w komunikacji z innymi zwierzętami i ludźmi
– wszelkie zachowania, które wydają się dziwne, odbiegające od normy
– problemy z przyjmowaniem pożywienia (nadmierne lub brak apetytu)
– załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w niewłaściwych miejscach

Zanim zdecydujesz się na kontakt ze mną, pamiętaj o tym, że niemal zawsze jestem po stronie zwierzęcia. Lata pracy ze zwierzętami i ich opiekunami dobitnie pokazały mi, że zazwyczaj, to nie my mamy problemy ze zwierzętami, najczęściej to zwierzęta mają problem z nami.
Pamiętaj, to przede wszystkim od Ciebie będę wymagać, Ciebie będę „maglować”, Ciebie będę prosić o zmiany w zachowaniu,  o zmiany w rutynie dnia. To Ciebie będę prosić o zrozumienie tego, jakie potrzeby ma Twój pupil, i o ich zaspokajanie… Jeśli jesteś na to gotowy/a – zapraszam do kontaktu

Katarzyna Grzegorczyk