Behawiorysta zwierzęcy, to ktoś znający się na zachowaniu zwierząt i… ludzi. Behawiorysta, to ktoś, kto rozumie zależności i powody, które skłaniają zwierzę do prezentowania danego zachowania, często problematycznego zachowania.

Behawiorysta powinien posiadać szeroką wiedzę! Oczywiście, wiedzę psychologiczną, wiedzę na temat zachowania się zwierząt, ale także wiedzę medyczną, by np. umieć wyłapać wpływ hormonów i chorób na dane zachowanie. Musi umieć współpracować z lekarzami weterynarii – jeśli sam nie jest. Równie ważny jest rodzaj i sposób pożywienia, wpływ środowiska, w którym żyje zwierzę. Jeśli dodamy do tego umiejętności obserwacyjne i duże doświadczenie praktyczne, to mamy behawiorystę doskonałego, który będzie umieć modyfikować problematyczne zachowanie zwierzęcia holistycznie, a co najważniejsze, indywidualnie dobranymi, bezpiecznymi metodami.

I obyśmy my i nasze zwierzęta tylko takich behawiorystów spotykali na swojej drodze.

Ale! Jest jedno „ale”:  OPIEKUN ZWIERZĘCIA. Bez chęci współpracy ze strony opiekuna zwierzęcia, bez jego zaangażowania, cierpliwości, konsekwencji i  często bez chęci zmiany swoich nawyków,  nawet najlepszy behawiorysta nie „naprawi” zwierzaka.

Zanim zdecydujesz się na kontakt ze mną, pamiętaj o tym, że niemal zawsze jestem po stronie zwierzęcia. Lata pracy ze zwierzętami i ich opiekunami dobitnie pokazały mi, że zazwyczaj, to nie my mamy problemy ze zwierzętami, najczęściej to zwierzęta mają problem z nami.
Pamiętaj, to przede wszystkim od Ciebie będę wymagać, Ciebie będę „maglować”, Ciebie będę prosić o zmiany w zachowaniu,  o zmiany w rutynie dnia. To Ciebie będę prosić o zrozumienie tego, jakie potrzeby ma Twój pupil, i o ich zaspokajanie… Jeśli jesteś na to gotowy/a – zapraszam do kontaktu

Katarzyna Grzegorczyk