#PrzemocToNiePomoc

Zaniepokojeni coraz częstszymi doniesieniami o skandalicznych metodach, jakimi ciągle w Polsce są traktowane psy i inne zwierzęta towarzyszące, postanowiliśmy działać!
W XXI w. nie ma miejsca na stosowanie niczym nie uzasadnionej przemocy wobec zwierząt!

Obecnie dysponujemy tak ogromną wiedzą i wachlarzem mnóstwa przyjaznych zwierzętom narzędzi do treningu i pracy z nimi, że w żaden sposób nie można usprawiedliwiać stosowania metod i narzędzi, które sprawiają im cierpienie.

Z inicjatywy behawiorystów zrzeszonych
w Stowarzyszeniu Behawiorystów i Trenerów COAPE
w czerwcu 2023 r. ruszyła kampania pod hasłem

#PRZEMOCTONIEPOMOC


Kampania ma kilka celów.
Po pierwsze EDUKACJA. Podnoszenie świadomości opiekunów zwierząt w kwestii komunikacji ze zwierzętami, zwierzęcej emocjonalności, sposobie uczenia się, zapamiętywania i jaki to ma wpływ na zachowanie zwierzęcia jest podstawą do tego, aby nasze życie ze zwierzętami było bezpieczne, szczęśliwe.
Po drugie dogłębna analiza PRAWA i zaproponowanie takich zmian, aby m.in. doprowadzić do zakazu stosowania awersyjnych narzędzi (kolczatek, dławików, obroży elektrycznych) w codziennym życiu i treningu zwierząt.
Po trzecie. PETYCJA. Aby kampania dotarła do najwyższych władz i co ważniejsze, wzbudziła ich zainteresowanie, musi mieć szerokie poparcie.

Dlatego gorąco zachęcamy do zainteresowania kampanią, do podpisania petycji wszystkich Was, dla których stosowanie przemocy wobec zwierząt jest tak samo czymś niedopuszczalnym, jak dla nas – pomysłodawców akcji.

Katarzyna Grzegorczyk