Bo prawa ludzi (w tym kobiet) są ważniejsze niż światopogląd

Kiedy na początku września 2016 roku opętańcy z PISu wyskoczyli ze swoimi szalonymi pomysłami na temat kobiet, przy (o zgrozo!) poparciu kobiet, inne kobiety nie wytrzymały i wyszły na ulice. Czarny Protest był czymś wyjątkowym, czymś, co pokazało jak bardzo ważne jest zabieranie głosu w swojej sprawie!
A jak pokazuje czas – wyjście na ulice jest jedyną metodą, aby chociaż trochę zatrzymać tych szaleńców.

JESTEM ZA WOLNYM WYBOREM KAŻDEJ KOBIETY, BO PRAWA CZŁOWIEKA (jakby ktoś zapomniał: W TYM KOBIET) SĄ WAŻNIEJSZE NIŻ ŚWIATOPOGLĄD!
Mając najbardziej restrykcyjne prawo całkowicie zakazujące usuwanie ciąż, to jeśli będę chciała, to I TAK JĄ USUNĘ!
Mając najbardziej liberalne prawo na świecie, które będzie mi pozwalało na usunięcie każdej ciąży, to jeśli nie będę chciała, to I TAK JEJ NIE USUNĘ!
TO JA – KOBIETA WYBIERAM. A nasze kochane Państwo ma być dla mnie wsparciem, bez względu na to, jaką podejmę decyzję.
Płacę wszelakie podatki i inne (kuriozalne) zusy, staram się żyć w zgodzie z obowiązującym prawem, pomagam innym. Jestem uczciwą obywatelką Polski. Tego samego oczekuję od mojego kraju. Oczekuję, że będzie mnie traktować uczciwie i będzie dbać o mnie a prawo będzie mnie chronić! Kobiety nie potrzebują ZAKAZÓW! Kobiety potrzebują WSPARCIA!
Przecież tutaj nie mówimy o usuwaniu ciąż ot tak, na pstryknięcie palcem. Mówimy o usuwaniu ciąż zagrażających życiu kobiet, mówimy o usuwaniu ciąż patologicznych, o usuwaniu (jeśli ktoś woli: zabijaniu) płodów silnie upośledzonych, które często nie mają szans na jakiekolwiek życie poza organizmem matki. W końcu, mówimy o usuwaniu ciąż poczętych gwałtem.
Jeśli jakaś kobieta/dziewczynka czuje się na siłach i/lub jej światopogląd nie pozwala działać inaczej, to niech nosi w sobie patologiczną ciążę, którą może przypłacić swoim życiem, niech urodzi dziecko, które za kilka dni/tygodni/miesięcy umrze, albo niech całe życie opiekuje się swoim silnie upośledzonym dzieciaczkiem, niech urodzi i wychowa dziecko gwałciciela lub wspaniałomyślnie odda do adopcji. Jednak jeśli kobieta/dziewczynka nie jest gotowa na takie poświęcenie, to musi mieć wybór!
JESTEM ZA WOLNYM WYBOREM KAŻDEJ KOBIETY, BO PRAWA CZŁOWIEKA (jakby ktoś zapomniał: W TYM KOBIET) SĄ WAŻNIEJSZE NIŻ ŚWIATOPOGLĄD!

Wśród moich znajomych Kobiet nie ma, albo o tym nie wiem, żeby Któraś była w ciąży poczętej gwałtem, za to są Kobiety, które usuwały ciąże i są też Kobiety, które, mimo że wiedziały, że noszą w łonie upośledzone dziecko lub ciąża była zagrożeniem dla ich zdrowia, to decydowały się na urodzenie. Jedno łączy te wszystkie Kobiety – wierzcie mi, tutaj nie ma dobrych rozwiązań i jedne, i drugie podejmowały najtrudniejsze decyzje swojego życia, nawet kosztem swego życia właśnie, często kosztem swojej rodziny, swojego związku i przyjaciół, nie wspominając o swoim zdrowiu fizycznym i zwłaszcza psychicznym. Tutaj nie ma prostych zasad, prawidłowości. Szczęściary, te których nie opuścili mężczyźni, które miały wsparcie w najbliższych, które były w dobrej sytuacji materialnej. A to wszystko nie jest takie oczywiste. Obym nigdy nie musiała podejmować takich decyzji. Naprawdę, nie mam pojęcia, co bym zrobiła będąc w podobnej sytuacji.
Co nie zmienia faktu, że:
ABSOLUTNIE NIE GODZĘ SIĘ, ŻEBY KTOKOLWIEK IGRAŁ MOIM ŻYCIEM, MOIM ZDROWIEM, NIE GODZĘ SIĘ, ABY KTOŚ INNY MIAŁ DECYDOWAĆ ZA MNIE! A JUŻ NA PEWNO NIE GODZĘ SIĘ NA TO, ABY CZYJŚ ŚWIATOPOGLĄD – CZĘSTO W ODERWANIU OD WIEDZY NAUKOWEJ, EMPATII, ZDROWEGO ROZSĄDKU – ZAGNIEŹDZIŁ SIĘ W MOJEJ – I INNYCH KOBIET – MACICY.

BO PRAWA CZŁOWIEKA (jakby ktoś zapomniał: W TYM KOBIET) SĄ WAŻNIEJSZE NIŻ ŚWIATOPOGLĄD!

 

10 września 2016